آدرس آموزشگاه موسیقی چکاوک زنجان ، کوچه مشکی ، چهارراه اول شمالی ، پلاک  131
تلفن آموزشگاه موسیقی چکاوک 024 -33 44 87 44
024 -33 44 83 51
کارگاه گیتارخرداد 942اسفند 92مهر 92مرداد93خرداد 94
Skip Navigation Linksوب سایت رسمی آموزشگاه موسیقی چکاوک : مشخصات اساتید

مشخصات اساتید

محمدتقی ارغوانی فرد
پیشینه هنری
آشنائیم با موسیقی و ساز سنتور از سال 1347 زمانیکه برادر بزرگم منصور ارغوانی فرد دانشجوی دانشکده افسری بود و با ارکستر آنجا سنتور می نواخت آغاز شد. در سال 1357 شروع به مشق ساز نمودم درسال 1361 در آن بحرانی اوضاع به کلاس استاد شفیعیان رفتم ، چندین سال در محضر ایشان بودم، همچنین در این مسیر از کلاس استاد پشنگ کامکار استفاده نموده و جهت فراگیری ردیف و تحلیل آن در محضر استاد فرامرز پایور شرکت کرده ام، سپس جهت فراگیری ردیف و تحلیل آن در محضر استاد مجید کیانی و استاد منصور نریمان پدر عود ایران بهره برده ام. بدلیل علاقه فراوان به سبک و شیوه نوازندگی شادروان رضا ورزنده بعد از جستجوی 13 ساله بهترین دوست و شاگرد ایشان جناب آقای رحمت اله عنایتی را یافته و از کلاس ایشان استفاده کرده ام و سنتوری بدان اندازه و ابعاد ساخته و نوازندگی می کنم. و همچنین از محضر بزرگان شهرمان شادروانان استاد محمد قاسم رستم خانی که از شاگردان علی اکبر خان شهبازی بودند و حاج آقا رستگار نکاتی در ردیف و اخلاق و ادب و وارستگی در هنر آموختم.
در سال 1346 برای اولین بار در تاریخ موسیقی زنجان ساز سنتور را با متدهای استاد پایور ، صبا و... بحالت متدیک و با خط نت شروع به آموزش و تدریس کرده ام.
در همان سالها با کمک دوستان گروهی بنام نوا تشکیل داده و با مکانهایی چون صدا و سیمای مرکز زنجان ، سازمان تبلیغات اسلامی (حوزه هنری) و ... همکاری داشته و اجراهایی در مکانهای یاد شده و خیریه ها داشته ایم.
همزمان از سال 1364-1365 در حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی ، دانشگاه زنجان، دانشگاه آزاد ، ارشاد اسلامی ، دانشگاه علوم پزشکی ، آموزشگاه های آزاد موسیقی تدریس نموده ام.
چندین دوره عضو هیئت داوران جشنواره های موسیقی استان زنجان بوده ام، یادواره ای برای استاد رضا ورزنده درسال 1376 به نفع کمیته امداد برگزار کرده که عواید آن به کمیته امداد اهدا شده است.
هنرجویان بسیار خوبی تربیت شده اند که خود در حال حاضر جزء مدرسین این ساز می باشند.
همواره بر این عقیده و عقاید بوده ام که باید هنرمند تربیت شود نه نوازنده صرف، صداقت ، وارستگی ، انسانیت و شرف هنری از مشخصه های بارز هر هنرمندی است چرا که نوازنده صرف فردی فنی است که برای نام و نان دست به ساز م برد ، و در بهترین حالت تکنسین بیش نیست ....
ماندگاری آثار دهه های 40-50 و عدم ماندگاری آثار تولید شده امروزی دلیل روشن و قاطع بر این مدعاست
اکنون نیز در آموزشگاه های آزاد موسیقی تدریس می نمایم
برای روح بزرگ اساتیدی که دیگر در میان ما نیستند و برای تمامی هنرمندان ، هنرجویان در تمامی رشته های هنری آرزوی سلامتی و توفیق روز افزون دارم
روزهای حضور
دوشنبه ، پنجشنبه
محمدتقی ارغوانی فرد
ورود به سیستم
نام کاربری :
کلمه عبور :

اطلاعات تماس

آدرس آموزشگاه موسیقی چکاوک شهرک کارمندان-فاز دوم- خیابان دوم- قطعه 1107 جنوبی روبروی پارک میلاد
تلفن آموزشگاه موسیقی چکاوک

02433456377

02433478262

 

جدیدترین اخبار

۱۳۹۶/۰۸/۱۶
معرفی داوران نهایی بخش موسیقی جشنواره «ایران من»
۱۳۹۶/۰۸/۱۶
آلبوم موسیقی بی کلام«نیلگون» منتشر شد.

پیوند ها

اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان
گالری پیانو استاد حنانه
خانه موسیقی ایران
ایران کنسرت
تلگرام آموزشگاه موسیقی چکاوک
امروز جمعه , 2 فروردین 1398

سخن روز

هرگز به فکرم خطور نکرده بود که موسیقی و اندیشیدن چقدر به هم شباهت دارند. در واقع می‌توان گفت موسیقی یک شیوه دیگری برای اندیشیدن است، یا شاید اندیشیدن شیوه دیگری از موسیقی است.” اورسولا ک. لوگین
بازدید ها : 312,271
نرم افزار مدیریت آموزشگاه موسیقی موزیک آکادمی
Music Academy Version 3.0. Copyright © 2013 - 2019. All Rights Reserved to Chakavak Music Academy
Designed & Developed & Powered By Sayeh Team